top of page

Utku Yılmaz hakkında

Utku.jpg

Evinde çöp kovası yok. Ekolojik besleniyor, zehirsiz temizleniyor, temiz giyiniyor. Alternatif gıda ağları gönüllü ve türeticilerinden. Yerel/atalık tohumdan, zehirsiz, mevsiminde, yerel gıda için çalışıyor. Sıfır Çöp Platformunun ilk hayal edenlerinden. Ekolojik çiftlikleri ve ekolojik üretim yapan üreticileri ziyaret ediyor, bir süre misafirleri oluyor. Gıda, atık yönetimi, sadeleşme konularında blog yazıyor, Instagram, Youtube, Spotify, Tiktok, Linkedin’de içerik üretiyor.  

Marmara Üniversitesi 1986 doğumlu Utku, yazılım danışmanlık firmalarında 10 yıl süren çalışma hayatının ardından, ortağıyla birlikte Ekolojik Dönüşüm isimli sosyal girişimi kurdu. 

Ekolojik Dönüşüm'de sürdürülebilir ve günlük ürünler tasarlıyor ve Ekolojik Dönüşüm Dükkanında paylaşıyor. Atık keçi kılı, atık yün, atık şimşir gibi ham maddelerden günlük ürünler tasarlıyor. Kurumlara ekolojik hayatla ilgili proje üretiyor ve eğitim veriyor.  

El nakışı, çini, yün eğirme, kumaş boyama gibi geleneksel Anadolu zanaatları ilgileniyor. Fırça ve kalem kullanmayı seviyor. 

Alternatif tiyatrolara, seyirciyi sahnede karşılayan oyunlara ve bir oyunu defalarca kez seyredip kusurun kusursuzluğunu görmeye bayılıyor. Yüksek sesle kitap okumayı ve Yusuf Atılgan’ı çok seviyor. Bakış açısı: yerel yaşa, küresel düşün.

  • LinkedIn
  • Instagram
bottom of page