top of page
Ara

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 2023

18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor. 18. İFF bu sene 1 - 7 Mayıs arasında hem çevrim içi hem de İstanbul ve Hatay'da olacak.


İstanbul'daki açılış gecesi 2 Mayıs 19:30'da Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde. Açılış töreninin sunuculuğunu Bülent Emrah Parlak üstlenirken, Seyyah geceye ezgileriyle eşlik edecek. Festivalin açılış filmi olan ve yönetmenliğini Cem Kaya'nın gerçekleştirdiği "Aşk, Mark ve Ölüm" de törende seyirci ile buluşacak.

Hatay'daki açılış gecesi ise 2 Mayıs 19:30'da Necla Duran Barış Parkı'nda gerçekleştirilecek. Açılış töreninin sunuculuğu Emre Canpolat üstlenirken, İlkay Akkaya ve Hilmi Yarayıcı da konuk olarak eşlik edecek.

Festival mekanları Sinematek/Sinema Evi, Fransız Kültür Merkezi, Tasarım Atölyesi Kadıköy, Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve festivalin Youtube kanalı.


Festivalin son gününde Murat Meriç anlatımı ve Burcu Yeşilbaş şarkılarıyla İşçi Şarkıları söylenecek ve konuşulacak. Etkinlik 7 Mayıs'ta 20:00'da Müze Gazhane'de.


Tüm etkinlik ve filmler ücretsiz.Festival hakkında detaylı bilgi için Uluslararası İşçi Filmleri Festivali web sitesini inceleyebilirsiniz.


Sevgiler,

Utku

Bình luận


bottom of page